Herb Czaplinek
Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku
Aktualnie odwiedza nas: 15 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Z życia OSP

Apel do kierowców parkujących na placu OSP

14.12.2017

 My, Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej prosimy kierowców o nie parkowanie samochodów na placu przed budynkiem Gminnego Centrum Ratownictwa.


 

Zastawiając garaże oraz miejsca parkingowe dla strażaków opóźniacie nasz wyjazd do akcji ratowniczo – gaśniczych oraz utrudniacie wyjazd Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Jesteśmy służbami, w których czas dotarcia do miejsca zdarzenia jest często na wagę ludzkiego życia lub zdrowia. Zrozumie to tylko ten, który czekał w stresie na służby ratownicze uczestnicząc w wypadku lub patrząc jak ogień trawi dorobek jego całego życia.

W OSP strażacy nie pełnią dyżurów – każdy z nas musi dotrzeć do straży z domu.

Czas wyjazdu pierwszego zastępu do akcji w Czaplinku wynosi około 5 minut w dzień i 8 minut w nocy – składa się na to czas dotarcia do straży, zaparkowanie samochodu, przebranie się w ubrania specjalistyczne oraz wyjazd. Parkując w miejscach przeznaczonych dla strażaków czas wyjazdu wydłuża się czesto DWUKROTNIE! Ktoś może zapytać: "to po co przyjeżdżacie samochodami?" Odpowiedź jest prosta – po to by wyjechać do akcji po 5 minutach, a nie po 15. Większość z nas mieszka ponad kilometr od siedziby straży pożarnej i dojazd samochodem jest w tym przypadku najszybszym sposobem dotarcia na miejsce.

W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z kilkoma incydentami związanymi z parkowaniem na terenie GCR oraz w bramie wjazdowej pomimo ustawieniu znaku pionowego B-2 (zakaz wjazdu). Nie chcemy za każdym razem wzywać policji, liczymy natomiast na zdrowy rozsądek i empatię kierowców.

 

Pamiętajcie – im szybciej MY wyjedziemy – tym szybciej WAM pomożemy.

 

Aby uzmysłowić jak ważny jest czas podczas pożaru udostępniamy ten film:

 

 

 

 

 

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.