Herb Czaplinek
Ratownictwo Medyczne
Aktualnie odwiedza nas: 5 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Aktualności
"Pudełko życia" - Happening na rynku
06.03.2014

Autor: Katarzyna Kibitlewska

 

Serdecznie zapraszamy na happening, pod hasłem „Pudełko życia” skierowany do wszystkich mieszkańców Gminy Czaplinek, którzy chcą zadbać o swoje i swoich najbliższych bezpieczeństwo. Akcja odbędzie się 9 marca br. na rynku w Czaplinku w godzinach od 11.30 – 13.30. 

Podczas akcji będzie można bezpłatnie uzyskać naklejki „Pudełko życia” oraz karty informacyjne. Pracownicy Urzędu Miejskiego oraz młodzież z grupy Rescue - ZDR pomogą Państwu także w wypełnianiu kart.

Szkolenie z pierwszej pomocy w SP w Barwicach
20.11.2013

Autor: Szkoła Podstawowa Barwice  

 

20 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej im. prof. W. Szafera w Barwicach gościła grupa wolontariuszy z RESCUE – ZDR  wraz z instruktorem p. Jarosławem Tarnowskim. Wszyscy uczniowie klas szóstych wysłuchali prelekcji, a następnie zostali przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Ratuj życie z nami
08.11.2013

Autor: Kamila Leszczyńska

 

8.11.2013 r. dzieci pięcioletnie i sześcioletnie w Przedszkolu w Złocieńcu brały udział w zajęciach warsztatowych, podczas których uczyły się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia zostały zorganizowane przez RESCUE - ZDR TEAM, który jest realizatorem projektu RATUJ ŻYCIE Z NAMI dofinansowanego ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Złocieńcu.

Dzień Ratownictwa Medycznego
17.10.2013

13 października obchodzony jest Dzień Ratownictwa Medycznego, powołany Ustawą z dnia 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Wypadek, uraz, poparzenie, zagrożenie życia - we wszystkich tych sytuacjach najważniejsza jest pierwsza pomoc. Ratownicy medyczni różnych specjalizacji na co dzień ratują ludzkie życie, niejednokrotnie ryzykując własne. W Światowym Dniu Pierwszej Pomocy Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider i Zastępca Burmistrza Zbigniew Dudor złożyli Ratownikom Medycznym pracującym w naszym regionie serdeczne gratulacje.

Ratuj życie z nami - Rescue ZDR realizuje projekt
07.10.2013

Autor: Jarosław Tarnowski - RESCUE ZDR

 

Miło nam zakomunikować, że RESCUE - ZDR TEAM będzie realizatorem projektu RATUJ ŻYCIE Z NAMI dofinansowanego ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Złocieńcu.

Manewry "PARAMEDYK 2013"
14.09.2013

autor: Dawid Siwek

RESCUE-ZDR TEAM

 

W sobotę 14 września w Machlinach odbyły się I Manewry Ratownicze pod kryptonimem „PARAMEDYK 2013”. Do udziału zaproszone zostały drużyny zajmujące się ratowaniem życia
i zdrowia, grupy interesujące się kwalifikowaną pierwszą pomocą oraz paramedyczne grupy nieformalne i miłośnicy ratownictwa z terenu powiatu drawskiego. Ostatecznie w manewrach wystartowały ekipy reprezentujące Państwową Straż Pożarną w Drawsku Pomorskim, Ochotniczą Straż Pożarną w Czaplinku oraz dwie drużyny WOPR Powiatu Drawskiego.

 

Manewry ratowników wodnych i strażaków
29.08.2013

29 sierpnia br. na kąpielisku miejskim w Czaplinku swoje umiejętności i możliwości prezentowali ratownicy WOPR oraz strażacy OSP Czaplinek. Zgromadzona publiczność obserwowała desanty ratownicze z łodzi motorowych, wyciąganie topielców na desce ortopedycznej, wykorzystanie zestawów ratownictwa medycznego R-1 oraz automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED), niezwykle widowiskowe akcje z kołowrotem, a także wyciąganie tonących spod przewróconej łodzi.

 

Autor: Jarosław Tarnowski

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.