Herb Czaplinek
Zarządzanie Kryzysowe
Aktualnie odwiedza nas: 12 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Aktualności

Ćwiczenia „Zamach 2015” w Drawsku Pomorskim

28.09.2015

W dniu 25.09.2015r. w Drawsku Pomorskim przeprowadzone zostały ćwiczenia „Zamach 2015”. Celem ćwiczeń było sprawdzenie gotowości służb do działania w przypadku zamachu terrorystycznego na obiekt szkolny (Gimnazjum w Drawsku Pomorskim).
W akcji wzięła udział rekordowa liczba funkcjonariuszy i pracowników różnych służb, na miejscu działało ponad 200 osób, kilkanaście pojazdów wojskowych, policyjnych, strażackich i ratunkowych. W trakcie symulowanej akcji drawskie gimnazjum opanowała grupa terrorystów, która wzięła zakładników, powstał również pożar w części szkoły. Działania terrorystów skierowane były przeciwko uczniom. Wiele osób zostało rannych.


 

Na miejscu zjawili się strażacy, którzy po zorientowaniu się, że mają do czynienia nie z pożarem, a z zamachem terrorystycznym wycofali się i przekazali teren policji. Na miejsce akcji skierowana została specjalna grupa antyterrorystów wspierana przez policję i żandarmerię wojskową.
W ćwiczeniach udział czynny wzięły jednostki OSP Gminy Czaplinek oraz (jako obserwatorzy) pracownicy Urzędu Miejskiego w Czaplinku – Adam Czernikiewicz.- inspektor ds. gospodarki wodnej i ochrony ppoż. i Adam Lutyński – podinspektor ds. Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Obrony Cywilnej.

 

Dobrze, że to tylko ćwiczenia.

 

 

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.