Herb Czaplinek
Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku
Aktualnie odwiedza nas: 6 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zdarzenia

Czujka tlenku węgla na ul. Wałeckiej

26.06.2018

W dniu 26.06.2018r. około godziny 18:22 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do mieszkania w jednym z bloków przy ul. Wałeckiej, w którym właczyła się czujka tlenku węgla.


Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w mieszkaniu na 2 piętrze czujnik czadu wskazał wartość 590 ppm-ów, a mieszkańcy po sygnale alarmowym otworzyli okna i ewakuowali się z budynku. Polecono sprawdzić mieszkania w całym pionie. W mieszkaniu poniżej stwierdzono zawartość tlenku węgla w powietrzu w ilości 440 ppm. Polecono wywietrzyć mieszkania w całej klatce oraz wystawiono protokolarny zakaz użytkowania piecyków gazowych do czasu sprawdzenia przez kominiarza.

 

Ten przykład pokazuje jak ważne jest zadbanie o nasze bezpieczeństwo i wyposażenie się w czujnik tlenku węgla. Pomimo końca sezonu grzewczego zagrożenie w postaci czadu może wystąpić w każdej chwili.

 

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.