Herb Czaplinek
Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku
Aktualnie odwiedza nas: 7 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Ćwiczenia

Manewry Gminne Wytwórnia Pasz 2017

30.04.2017

W dniu 29.04.2017r. w zakładzie Agri Plus Czarne Małe odbyły się manewry gminne pod nazwą "Wytwórnia Pasz 2017".


Na wstępnie oficerowie PSP z Drawska Pomorskiego wraz z komendantem gminnym przywitali druhów z 7 jednostek OSP gminy Czaplinek. Po omówieniu regulaminu strażacy zostali oprowadzeni przez kierownika firmy i zapoznali się z całym zakładem m.in. siecią hydrantową, położeniem wyłączników prądu oraz zaworu głównego gazu.

Kolejną częścią ćwiczeń były stacje, na których strażacy przypominali sobie: regulaminowe składanie i rozkładanie drabin pożarniczych, kwalifikowaną pierwszą pomoc z użyciem defibrylatora AED, budowanie linii gaśniczych wodnych i pianowych oraz omówienie statutu OSP.

Ostatnią częścią manewrów było założenie: Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Drawsku Pom. zadysponowało po kolei jednostki z gminy Czaplinek do pożaru w zakładzie Agri Plus Wytwórnia Pasz Czane Małe. Po przybyciu okazało się, że zapaliły się palety składowane w okolicy magazynów zbożowych, a na jednym z budynków uwięziona została jedna osoba. Polecono sprawić podnośnik koszowy w celu ewakuacji pracownika. Jednocześnie polecono podać 3 prądy piany ciężkiej na płonące palety. Kolejne jednostki przybywające do działań miały za zadanie zabezpieczenie wodne jednostek już działających. Po ćwiczeniach funkcjonariusze PSP wraz z druhami OSP omówili ćwiczenia oraz wspólnie zjedli kiełbaski.

W manewrach udział brały: 5 zastępów OSP Czaplinek, 1 zastęp OSP Machliny, 1 zastęp OSP Broczyno, 1 zastęp OSP Siemczyno, 1 zastęp OSP Kluczewo, 1 zastęp OSP Trzciniec, 1 zastęp OSP Czarne Wielkie oraz PSP Drawsko Pomorskie.

 

 

 

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.