Herb Czaplinek
Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku
Aktualnie odwiedza nas: 8 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Z życia OSP

Obóz MDP w Drawsku Pomorskim

28.01.2018

W dniach 25 - 26 stycznia w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odbył się obóz dla MDP z terenu powiatu drawskiego.


W ćwiczeniach udział wzięła również młodzieżowa drużyna pożarnicza z OSP Czaplinek. 

W pierwszym dniu młodzież odwiedziła Starostwo Powiatowe, następnie spotkali się z policjantami z KPP Drawsko Pomorskie, którzy opowiedzieli o zawodzie policjanta, współpracy z jednostkami ochrony przeciwpożarowej oraz pochwalili się 2 radiowozami i ich wyposażeniem.

Kolejnym elementem ćwiczeń była musztra. Członkowie MDP przećwiczyli zbiórki w dwuszeregu, "baczność", "spocznij", "kolejno odlicz", "równaj w prawo", itp.

W godzinach wieczornych odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy oraz ćwiczenia na podnośniku koszowym.

 

Drugi dzień MDP rozpoczęła od zrobienia rejonów, zobaczyli jak wygląda zmiana służby w JRG, zjedli śniadanie i udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Drawsko Pomorskie. Kolejnym przystankiem był poligon drawski i dokarmianie żubrów w lesie. Następnie zwiedzanie 55 metrowej wieży przeciwpożarowej oraz wizyta w wojskowej straży pożarnej w Olesznie.

Po powrocie do PSP podsumowano cykl szkoleń i młodzieżowe drużyny pożarnicze rozjechały się do jednostek macierzystych.

 

W imieniu MDP OSP Czaplinek dziękujemy organizatorom za super spędzony czas podczas pobytu w PSP Drawsko Pomorskie!

 

 

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.