Herb Czaplinek
Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku
Aktualnie odwiedza nas: 13 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Z życia OSP

Podsumowanie 25-ego finału WOŚP w Czaplinku

15.01.2017

Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku wzięła czynny udział w 25 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanym przez sztab WOŚP przy Czaplineckim Ośrodku Kultury.


Strażacy przygotowali loterię fantową, która cieszyła się tak dużą popularnością, że w ciągu 2 godzin zabrakło losów. Nic dziwnego, gdyż pomagając dzieciom i ludziom starszym można było przy okazji wzbogacić się o czujnik tlenku węgla, breloki i długopisy OSP Czaplinek, spraye gaśnicze, apteczki samochodowe, smycze, kalendarze strażackie, plany lekcji z motywem wozu bojowego oraz maskotki.Przy loteryjnym stole strażacy zaprezentowali swój najnowszy sprzęt ratowniczo - gaśniczy: dyski sygnalizacyjne, przenośną lampę plecakową, defibrylator AED, aparat ODO, czujniki bezruchu, pirometr i detektor wielogazowy.

W trakcie loterii fantowej na telewizorze wyświetlaliśmy prezentację multimedialną z działań OSP Czaplinek w 2016r.
Przy stoisku znajdował się również kącik dla dzieci z kolorowankami o tematyce strażackiej, mini testem o straży pożarnej oraz łakociami.
Przekazaliśmy również bon na rejs motorówką strażacką po jeziorze Drawsko na licytację, która odbyła się na hali w przerwie meczu piłkarskiego. Wylicytowany za 250 zł. bon został przekazany przez delegację najmłodszych strażaków na ręce szczęśliwego nabywcy. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu, który zaoferował najwyższą cenę!

Nie obyło się również bez atrakcji dla starszych. Strażacy przygotowali zadymione pomieszczenie, do którego mógł wejśc każdy w aparacie ochrony dróg oddechowych. Zadaniem wchodzących było znalezienie kalendarza strażackiego. Jak widać na zdjęciach nie była to wcale taka prosta sprawa.

"Sztab #3985 działający przy Czaplineckim Ośrodku Kultury zebrał rekordową kwotę w wysokości 22.182,28 zł. Do puszek wolontariuszy trafiło 13.272,28 zł, a podczas licytacji zebraliśmy 8.910,00 zł! " - informuje CZOK
W imieniu całej jednostki OSP Czaplinek chcemy podziękować wszystkim, którzy bawili się z nami podczas 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Do zobaczenia za rok!
SIE MA!

 

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.