Herb Czaplinek
Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku
Aktualnie odwiedza nas: 16 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zdarzenia

Powódź w Starym Drawsku

23.08.2017

W dniu 22.08.2017r. około godziny 19:31 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do zalanego mieszkania w m. Stare Drawsko.


Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że woda spływająca z okolicznych pól położonych wyżej niż zabudowania spływa i zalewa mieszkania w domu szeregowym. Mieszkańcy na własną rękę zaczęli walczyć z żywiołem układając worki z piaskiem oraz przy pomocy koparko-ładowarki jednego z mieszkańców wykopywać prowizoryczne rowy odprowadzające wodę. Zadaniem strażaków było odpompowanie wody zalegającej w zapchanych studzienkach oraz wypompowanie wody z podwórka i ulicy przylegających do budynku.

Jednocześnie około 200 metrów od prowadzonych działań z brzegów wystąpił staw położony wyżej niż wioska, a cała woda stworzyła rwący potok w jednej z uliczek zalewając kolejne gospodarstwa. Zadaniem strażaków było rozłożenie zapór przeciwpowodziowych na odcinku 60 metrów. Do czasu spłynięcia wody z zalanych pól jeden zastęp OSP Czaplinek musiał zostać na miejscu i nadzorować strumień i kierunek płynięcia wody. Akcja trwała do 7:00 rano dnia następnego. W działaniach udział brały: 2 zastępy OSP Czaplinek, 1 zastęp OSP Siemczyno, 1 zastęp JRG Drawsko Pomorskie, ZGK oraz podinspektor ds. zarządzania kryzysowego UMiG Czaplinek.

 

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.