Herb Czaplinek
Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku
Aktualnie odwiedza nas: 3 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zdarzenia

Pożar budynku gospodarczego w m. Broczyno

25.06.2018

W dniu 24.06.2018r. około godziny 16:54 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Broczyno.


Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że budynek jest już w całości zajęty ogniem,a zastęp OSP Broczyno rozpoczął już gaszenie budynku. Polecono podać dwa prądy wody w obronie przyległego do budynku gołębnika oraz samochodu osobowego. W miarę przybywających sił i środków wprowadzano kolejne prądy w natarciu na budynek objęty pożarem. W trakcie trwania akcji gaśniczej w budynku wybuchły 3 butle z gazem. W wyniku działań niegroźnie ucierpiał jeden ze strażaków ale nie wymagał hospitalizacji.

W działaniach udział brały: 3 zastępy OSP Czaplinek, 1 zastęp OSP Broczyno, 1 zastęp OSP Machliny, 1 zastęp OSP Siemczyno, 1 zastęp OSP Kluczewo, 2 zastępy JRG PSP Drawsko Pomorskie, Zastępca Komendanta Powiatowego, Zespół Ratownictwa Medycznego, Pogotowie Energetyczne oraz Policja.

 

 

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.