Herb Czaplinek
Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku
Aktualnie odwiedza nas: 4 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zdarzenia

Pożar kominowy w m. Piekary

20.03.2018

W dniu 20.03.2018r. około godziny 20:07 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do pożaru przewodu kominowego w miejscowości Piekary.


Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w domu wielorodzinnym zapaliła się sadza w kominie. Polecono wygasić w piecu, rozstawić podnośnik koszowy i przy pomocy kuli strącić palącą się sadzę. Sprawdzono również mieszkania w budynku na zawartość tlenku węgla w powietrzu. Po wybraniu żaru z wyczystki protokolarnie pouczono właściciela o zagrożeniu wynikającym z dalszego użytkowania komina oraz konieczności wezwania kominiarza. W działaniach udział brały: 3 zastępy OSP Czaplinek oraz 1 zastęp JRG Drawsko Pomorskie.

 

 

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.