Herb Czaplinek
Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku
Aktualnie odwiedza nas: 15 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zdarzenia

Pożar stolarni w Lubieszewie

16.08.2017

W dniu 15.08.17r. o godz. 1.30 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do miejscowości Lubieszewo - doszło tam do pożaru stolarnii oraz auta osobowego.


 

Zadaniem Straży Pożarnej była obrona pobliskiego bloku mieszkalnego przed przeniesieniem się pożaru oraz podanie prądów gaśniczych na paląca się stolarnię. Budynek posiadał konstrukcję drewnianą i w momencie przybycia pierwszych jednostek ogień był już całkowicie rozwinięty i pokrywał w większej części zakład. Całkowitemu spaleniu uległ samochód osobowy,stolarnia, wyposażenie w tym maszyny do obróbki drewna,uszkodzone zostały okna w budynku mieszkalnym. Działania trwały kilka godzin.
W akcji udział brały jednostki:
1x Ochotnicza Straż Pożarna Złocieniec,
1x Ochotnicza Straż Pożarna Lubieszewo
1x Ochotnicza Straż Pożarna Wierzchowo
1x Ochotnicza Straż Pożarna Siemczyno
1x Ochotnicza Straż Pożarna Czaplinek
3x JRG Drawsko Pom.
Pogotowie Energetyczne,Policja.

info oraz foto: Ochotnicza Straż Pożarna w Złocieńcu


Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.