Herb Czaplinek
Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku
Aktualnie odwiedza nas: 13 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zdarzenia

Próba samobójcza na torach oraz atak czadu na osiedlu

30.08.2018

W dniu 29.08.2018r. około godziny 16:32 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do pomocy policji w rejon dworca kolejowego w Czaplinku.


Po przybyciu na miejsce policjanci z komisariatu w Czaplinku przekazali strażakom informację, że dostali zgłoszenie o meżczyźnie grożącym popełnieniem samobójstwa poprzez skok pod pociąg. Zadaniem strażaków była pomoc w zabezpieczeniu przejazdu pociągu przez dworzec. W momencie odjazdu szynobusa policjanci otrzymali informację o tym, że ów męzczyzna wsiadł do pociągu. Polecono przemieścić się w rejon kolejnej stacji i tam ująć niedoszłego samobójcę. Akcja zakończyła się sukcesem, a mężczyzna został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.

Tuż po zakończeniu akcji w Żelisławiu strażacy z OSP Czaplinek zostali wezwani do mieszkania w bloku przy ulicy Wałeckiej, w którym włączyła się czujka tlenku węgla. Po dotarciu na miejsce i przebadaniu zawartości powietrza w mieszkaniu stwierdzono, że jest bezpiecznie i mieszkańcy mogą wrócić do domu. W działaniach udział brały: 2 zastępy OSP Czaplinek, 1 zastęp JRG Drawsko Pomorskie, 2 radiowozy Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

 

To już kolejny przypadek, w którym czujnik tlenku węgla ostrzegł mieszkańców przed zabójczym działaniem czadu. Warto zaopatrzyć się w takie urządzenie. OSP Czaplinek bierze udział w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego, w której rozdamy mieszkańcom m.in. 300 sztuk czujników tlenku węgla ZA DARMO!

Warto zagłosować na projekt "Poprawa bezpieczeństwa w gminie Czaplinek".

http://www.czaplinek.pl/content/bud%C5%BCet-obywatelski-2019

 

 

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.