Herb Czaplinek
Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku
Aktualnie odwiedza nas: 9 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zdarzenia

Próba samobójcza nad j. Czaplino

09.07.2017

W dniu 08.07.2017 około godziny 23:34 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana na plaże miejską nad j.Czaplino do pomocy policji.


Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że 56-letni mieszkaniec Czaplinka próbuje się utopić płynąc wpław przez jezioro. Zadaniem strażaków było zwodowanie łodzi motorowej i wraz z policją wyłowienie mężczyzny. Niedoszły samobójca odpłynął od brzegu około 300m i zaczął tracić siły. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili. Poszkodowany został przetransportowany na brzeg i zaopatrzony termicznie. Meżczyzna zachowywał się agresywnie w stosunku do policjantów i strażaków więc musiał zostać skuty w kajdanki do czasu dojazdu karetki. Po przybyciu ZRM został przetransportowany do szpitala. W działaniach udział brały: 1 zastęp OSP Czaplinek, 1 zastęp JRG Drawsko Pomorskie, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

 

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.