Herb Czaplinek
Ratownictwo Medyczne
Aktualnie odwiedza nas: 11 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Aktualności

Ratuj życie z nami

08.11.2013

Autor: Kamila Leszczyńska

 

8.11.2013 r. dzieci pięcioletnie i sześcioletnie w Przedszkolu w Złocieńcu brały udział w zajęciach warsztatowych, podczas których uczyły się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia zostały zorganizowane przez RESCUE - ZDR TEAM, który jest realizatorem projektu RATUJ ŻYCIE Z NAMI dofinansowanego ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Złocieńcu.


 

Koordynatorem projektu jest Pan Jarosław Tarnowski, który w rewelacyjny sposób z Uczniami z Liceum Ogólnokształcącego im. 3 Dywizji Strzelców Karpackich z Czaplinka uczyli dzieci uciskać klatkę piersiową, układać poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, bandażować rany. Przedszkolaki usłyszały o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w stosunku do nieznajomych oraz nauczyły się numerów ratunkowych i sposobów wzywania pomocy. Dzieci poznały wyposażenie apteczek oraz dowiedziały się jak zachować się w sytuacji, gdy zagrożone jest życie drugiego człowieka. Każde dziecko otrzymało certyfikat ukończenia szkolenia.
Serdecznie dziękujemy Panu Jarosławowi oraz Jego wspaniałym pomocnikom za niezwykle ważne i potrzebne zajęcia dla Naszych Przedszkolaków. Dzięki takiej „lekcji” nasi podopieczni nie przejdą obojętnie obok potrzebującej pomocy osoby.

 

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.