Herb Czaplinek
Ratownictwo Medyczne
Aktualnie odwiedza nas: 9 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Aktualności

Szkolenie z pierwszej pomocy w SP w Barwicach

20.11.2013

Autor: Szkoła Podstawowa Barwice  

 

20 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej im. prof. W. Szafera w Barwicach gościła grupa wolontariuszy z RESCUE – ZDR  wraz z instruktorem p. Jarosławem Tarnowskim. Wszyscy uczniowie klas szóstych wysłuchali prelekcji, a następnie zostali przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 


 

Każdy z uczniów na fantomach przećwiczył resuscytację krążeniowo – oddechową, pozycję boczną ustaloną. Dzieci zobaczyły jak profesjonalnie wykonać opatrunek, założyć kołnierz ortopedyczny, usztywnić złamane kończyny. Dowiedziały się także jak zachować się w chwili, kiedy ktoś się zachłyśnie, zakrztusi i jak udzielić pomocy takiej osobie. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał dyplom uczestnictwa w kursie.

 

Opiekę nad uczniami sprawowały: pani dyr. Małgorzata Krawczyk – Figlarz, p. Dorota Kuleta i p. Renata Kęsy. Organizatorem spotkania była p. Elżbieta Afiniec – opiekun SK PCK.

 

Za tę bardzo ważną lekcję udzielania pierwszej pomocy serdecznie dziękujemy Panu Jarosławowi Tarnowskiemu i wolontariuszom z ZSP w Czaplinku – Dawidowi Siwkowi, Klaudii Dębowskiej i Sylwii Płokicie.

 

 

 

 

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.