Herb Czaplinek
Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku
Aktualnie odwiedza nas: 5 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zdarzenia

Tragedia na jeziorze w Siemczynie

06.08.2017

W dniu 04.08.2017r. o godzinie 21:58 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do zdarzenia na jeziorze w okolicach miejscowości Siemczyno.


Po przybyciu na miejsce stwierdzono z relacji świadka, że dwóch mężczyzn wypłynęło pontonem na środek jeziora, który po pewnym czasie uległ pęknięciu. Poprzez słabą widoczność i muliste dno nie udało mu się podjąć próby ratowania kolegów. Z powodu braku dojazdu do jeziora strażacy musieli przenieść ręcznie łodź motorową w miejsce poszukiwań. Po podjęciu działań wraz z kolejnymi zadysponowanymi zastępami po około 2 godzinach odnaleziono obu mężczyzn i podjęto resuscytacje. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 58 i 46 - latka. W działaniach udział brały: 2 zastępy OSP Czaplinek (+ 2 łodzie), 1 zastęp OSP Siemczyno, 1 zastęp OSP Kluczewo (+ 1 łódź), 1 zastęp JRG Drawsko (+ 1 łodź), 3 radiowozy Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

 

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.