Herb Czaplinek
Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku
Aktualnie odwiedza nas: 12 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zdarzenia

Usuwanie skutków burzy

10.07.2017

W dniu 10.07.2017r. około godziny 14:58 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana jednocześnie do dwóch zdarzeń -  przewróconej żaglówki na jeziorze Drawsko oraz do wiatrołomu blokującego DK nr 20 w okolicach m. Niwka. Jak się później okazało na tym się nie skończyło.


Jeden zastęp z łodzią motorową wypłynął w kierunku ośrodka wypoczynkowego Drawtur w celu lokalizacji przwróconej żaglówki. W trakcie poszukiwań wpłynęło zgłoszenie o przewróconym kajaku w okolicach plaży miejskiej. Po sprawdzeniu lini brzegowej jeziora Drawsko okazało się, że zarówno żeglarze jak i kajakarz bezpiecznie schronili się w marinach. 

W tym samym czasie drugi zastęp został skierowany w okolice m. Niwka na DK nr 20. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że drzewo spadło na jezdnię, w które następnie uderzył samochód osobowy. Siła uderzenia była tak duża, że w Skodzie wystrzeliły poduszki powietrzne. Nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora oraz udrożnienie drogi krajowej.

Kolejny zastęp został skierowany na ul. 5-ciu pomostów w Czaplinku w celu usunięcia powalnonego drzewa blokującego drogę. Następnie zastęp ten został skierowany na ośrodek Drawtur, w którym spadły dwa drzewa - w tym jedno na tzw. domek holenderski.

Kolejnym wezwaniem tego dnia był wypadek drogowy w okolicy m. Karsno (DK 20). W drodze do tego zdarzenia zastęp najechał na kolejny wypadek (około 300 metrów od pierwotnego wezwania). Zadaniem strażaków w obu działaniach było: zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz pomoc medyczna i psychiczna poszkodowanym do czasu przybycia służb medycznych.

W działaniach trwających 4 godziny udział brały: 5 zastępów OSP Czaplinek, 1 zastęp JRG Drawsko Pom., z-ca Komendanta PSP, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz 2 radiowozy Policji.

 

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.