Herb Czaplinek
Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku
Aktualnie odwiedza nas: 2 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zdarzenia

Wypadek cysterny na DW 163

05.12.2017

W dniu 04.12.2017r. około godziny 17:27 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 163 - na granicy powiatów drawskiego i świdwińskiego.


Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że autocysterna do przewozu materiałów do budowy dróg wpadła w poślizg, przebiła bariery energochłonne i wpadła do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, natomiast zagrożeniem był olej napędowy w zbiornikach ciągnika siodłowego wyciekający w pobliżu rzeki Drawy. Polecono zabezpieczyć miejsce zdarzenia, ograniczyć wyciek, odłączyć akumulator oraz wprowadzić ruch wahadłowy. Zadaniem strażaków było również oświetlenie miejsca pracy pomocy drogowej oraz całkowita blokada drogi na czas wyciągnięcie zestawu z rowu. W działaniach udział brały: 2 zastępy OSP Czaplinek, 1 zastęp OSP Kluczewo, 1 zastęp JRG Drawsko Pomorskie oraz Policja.

 

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.