Herb Czaplinek
Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku
Aktualnie odwiedza nas: 10 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zdarzenia

Wypadek na DK 20 na trasie Czaplinek - Szczecinek

10.08.2017

W dniu 10.08.2017r. około godziny 6:53 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do wypadku drogowego na DK 20.


Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że samochód osobowy marki Volkswagen Golf wpadł w poślizg, dachował i znajduje się w pobliskim rowie. W wypadku uczestniczyły dwie osoby z czego jedna została poszkodowana i zabrana przez ZRM. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora oraz na czas trwania oględzin policji wprowadzenie ruchu wahadłowego. Przyczyną zdarzenia była najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodzę. W działaniach udział brały: 1 zastęp OSP Czaplinek, 1 zastęp JRG Drawsko Pomorskie, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

 

Około godziny 11:03 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do kolejnego wypadku - tym razem na DW 163. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że wypadek miał miejsce poza terenem powiatu drawskiego, a na miejscu jest już OSP Połczyn Zdrój. Dyspozytor ze Stanowiska Kierowania zdecydował o powrocie dwóch zastępów OSP Czaplinek do bazy.

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.