Herb Czaplinek
Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku
Aktualnie odwiedza nas: 6 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zdarzenia

Zadymienie w bloku przy ul. Wałeckiej

18.11.2017

W dniu 18.11.2017r. około godziny 15:48 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do zadymienia w bloku przy ul. Wałeckiej 54 w Czaplinku.


Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że straż wezwali zaniepokojeni mieszkańcy klatki, w której do mieszkań kratkami wentylacyjnymi zaczął się wdzierać dym. Z mieszkania na parterze czuć było zapach spalenizny, a właściciel nie otwierał drzwi. Polecono rozstawić drabinę na zewnątrz budynku do uchylonego okna. Wprowadzono do środka rotę w aparatach ochrony dróg oddechowych, która namierzyła źródło dymu - garnek zostawiony na kuchence gazowej. Obudzono także właściciela i oddymiono mieszkanie oraz klatkę schodową. Sprawdzono również wszystkie mieszkania w klatce na zawartość tlenku węgla w powietrzu. Miejsce akcji przekazano protokolarnie właścicielowi.

W działaniach udział brał 1 zastęp OSP Czaplinek oraz 1 radiowóz Policji.

 

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.