Herb Czaplinek
Ratownictwo Medyczne
Aktualnie odwiedza nas: 9 gości
Informacje o projekcie
Polecamy

 

 

Sondy
Czy zainteresowała cię nowa strona internetowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Czaplinku?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Aktualności

"Pudełko życia" - Happening na rynku

06.03.2014

Autor: Katarzyna Kibitlewska

 

Serdecznie zapraszamy na happening, pod hasłem „Pudełko życia” skierowany do wszystkich mieszkańców Gminy Czaplinek, którzy chcą zadbać o swoje i swoich najbliższych bezpieczeństwo. Akcja odbędzie się 9 marca br. na rynku w Czaplinku w godzinach od 11.30 – 13.30. 

Podczas akcji będzie można bezpłatnie uzyskać naklejki „Pudełko życia” oraz karty informacyjne. Pracownicy Urzędu Miejskiego oraz młodzież z grupy Rescue - ZDR pomogą Państwu także w wypełnianiu kart.


 
Akcja w naszej gminie ruszyła 3 marca, a naklejki oraz karty informacyjne dostępne są w Centrum Turystyki Urzędu Miejskiego w Czaplinku przy ulicy Rynek 1, w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy Pławieńskiej 3 oraz w Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej.

Przypominamy, że założeniem projektu jest ratowanie życia człowieka i polega na umieszczeniu najważniejszych informacji o osobie starszej lub samotnej w lodówce. Karta informacyjna o pacjencie umieszczona zostanie w specjalnie oznaczonym pudełku wewnątrz lodówki, taka naklejka znajdzie się również na zewnątrz lodówki dzięki czemu ratownicy szybko dotrą do ważnych informacji medycznych o danej osobie. W każdym domu znajduje się lodówka, jest to zatem najłatwiejszy do zlokalizowania dla służb medycznych punkt.

 

Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!

Program Regionalny dla rozwoju Pomorza ZachodniegoProgram Regionalny - Narodowa Strategia SpójnościWojewództwo ZachodniopomorskieUnia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.